Hasan Yılmaz

Hasan Yılmaz
Sanatçı Adı
Hasan Yılmaz
Doğum Tarihi
Kasım 20, 1967
Tür
Ankara Havası
Takip Et

Hasan Yılmaz  Kimdir

Hasan Yılmaz 20 Kasım 1967’de Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde gözlerini yaşama açtı. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. 1984 yılında ailesi ile birlikte gelecek hayatlarını garantiye almak ve yaşadığı coğrafyadaki işsizlik nedeniyle İstanbul’a göç etti.

17 yaşında tekstil atölyesinde makastar yardımcısı olarak işe başladı. Çalışkanlığı ve dürüstlüğü ona bir yıl sonra aynı atölyede makastar şefliğini getirdi. Bu esnada geceleri de boş durmuyor İstanbul’un çeşitli mekanlarında sahne alıyordu. Bu koşturma içerisinde yaşı 20’ye gelmişti ve 1986 yılında asker oldu. Geride bıraktığı 20 yılın hesabını sorgulayarak askerlik görevini tamamladı ve İstanbul’a geri döndü.

1997 yılında bir akşam Tarabya’da bir arkadaşını dinlemeye gittiği mekanda, misafir sanatçı olarak sahne aldı. O sırada klasik Türk filmlerinde karşılaşabileceğiniz bir durumla karşılaştı Hasan Yılmaz. Mekanda bir müzik yapımcısı vardı ve bu yapımcı Hasan Yılmaz’ı çok beğendi. Kartvizitini vererek yanına gelmesini istedi.

Hemen akabinde yapımcının ziyaretine giden Hasan Yılmaz 1998 Nisanında “Acımasız Yıllar” adlı ilk albümünü çıkardı. Ardından “Bu Kız Kalbimi Çaldı”, “Döktür Muazzez”, “Neredesin” “Döncem Ben Sana” adlı albümleri çıktı.

2005’te çıkarttığı “Salla” adlı albümü ile Müyap’ın en çok satanlar listesinde yer alarak Altın Plak ödülüne layık görüldü. Ve bu albümle TV programlarında yer alarak halk tarafından da tanınmaya başladı. 2006 “Yalan mı”, 2007 “Ver Coşkuyu” ve 2008 “İstanbul’un Babası” albümleri ile başarısını devam ettirdi. 2007’de katıldığı “Buzda Dans” yarışmasında 12 yarışmacı arasından 4.lüğe kadar yükselerek magazin basınında da uzun süre yer aldı.

Yaşamı kendisine verilmiş bir ödül olarak gören Hasan Yılmaz, bunu her zaman paylaşarak çevresini gözlerindeki ışıkla aydınlattı. Yüreğindeki o çocuksu gülümsemeyi hiçbir zaman eksiltmeyen Hasan Yılmaz yoluna sevgi saçarak devam ediyor.

Diğer: 

Ahmet Eşkin

Ahmet Eşkin

Geçen Sezon Sanatçılarımız
Ankaralı Çoşkun

Ankaralı Çoşkun

Geçen Sezon Sanatçılarımız
Armağan Arslan

Armağan Arslan

Geçen Sezon Sanatçılarımız
Ergün Atasoy

Ergün Atasoy

Geçen Sezon Sanatçılarımız
Ertan Erşan

Ertan Erşan

Geçen Sezon Sanatçılarımız